TikTok zapowiada wprowadzenie ograniczenia użytkowania aplikacji dla najmłodszych użytkowników. Będzie też nowy system kontroli. W ten sposób aplikacja w Polsce będzie działać podobnie do jej chińskiego odpowiednika.
Stany Zjednoczone, Kanada czy państwa Unii Europejskiej biją na alarm: TikTok to zagrożenie, a nawet cyberzagrożenie, jak mówiła w 2019 r. rzeczniczka amerykańskiej armii ppłk. Robin Ochoa. W efekcie zakaz korzystania z aplikacji na służbowych urządzeniach wprowadzono w amerykańskim wojsku.
Pod koniec 2022 r. identyczne rozwiązanie zaprezentowano członkom Izby Reprezentantów. Niższa izba Kongresu dołączyła tym samym do grupy amerykańskiej administracji, która zakazuje korzystania z aplikacji. Wcześniej na ten krok zdecydowało się co najmniej 14 stanów, gdzie lokalne prawo zakazuje korzystania z TikToka na urządzeniach wydawanych przez rząd. Ograniczenia lub zakaz użytkowania TikToka działa też w Indonezji, Bangladeszu, Pakistanie czy Indiach. Temu, jak działa, przygląda się też wywiad kanadyjski. Od aplikacji odchodzi też holenderski rząd. Zaleca się, żeby politycy z niego nie korzystali.
Właścicielem TikToka jest firma ByteDance, która na rynku chińskim operuje aplikacją Douyin. Ze względu na blokady, chińskie dzieci mogą z Douyin korzystać maksymalnie 40 minut dziennie. W Polsce takich ograniczeń nie było, ale to ulegnie zmianie. Użytkownicy poniżej 18. roku życia nie będą korzystać z TikToka dłużej niż 60 minut dziennie.
To jednak nie koniec. Użytkownicy platformy otrzymają powiadomienie przypominające o tym, żeby pójść spać. Ponadto rodzice będą mieć nowe narzędzia, które pozwolą im obserwować, co i jak często ich dziecko ogląda na TikToku. Chodzi o możliwość wprowadzenia indywidualnego limitu czasowego czy tworzenie zestawienia zawierającego czas spędzony w aplikacji przez dzieci. Ponadto zostanie wprowadzone wyciszanie powiadomień.
„TikTok umożliwia ustawienie harmonogramu wyciszania powiadomień na kontach nastolatków. Konta użytkowników w wieku 13-15 lat nie otrzymują domyślnie powiadomień push od 21:00, zaś osoby w wieku 16-17 lat mają je wyłączone od 22:00” – czytamy na wirtualnemedia.pl.
7 komentarzy
Aldona mówi:
mar 4, 2023
o godzinie 8:59
Tylko umysłowe niedorozwoje korzystają z tego gówna
Anonim mówi:
mar 4, 2023
o godzinie 6:40
tik tok jest dla inaczej inteligentnych
Anonim mówi:
mar 3, 2023
o godzinie 21:16
TikTok jest dla zje*ków..
Anonim mówi:
mar 3, 2023
o godzinie 20:27
I tak nawet po tych ograniczeniach to 60 minut dziennie wyciętych z życiorysu.
Anonim mówi:
mar 3, 2023
o godzinie 19:12
Przecież podobno podczas ferii zimowych Dom Kultury za wiedzą Urzędu Miejskiego w Dziwnowie promował TikTok wśród dzieci , podobno zachęcał do użytkowania i prowadził zajęcia z użyciem tej aplikacji.
Przecież od dawna wiadomo że ta aplikacja jest przez wiele instytucji dbających o cyberbezpieczeństwo na cenzurowanym. Stany Zjednoczone, Kanada , wiele państw Azji oraz większość państw Unii Europejskie wprowadza ograniczenia ale w Dziwnowie widocznie zajęci są innymi sprawami niż bezpieczeństwo. Pod względem dydaktycznym i pedagogicznym to ociera się aferę Przecież ta aplikacja zawiera wiele wątków treści odbiegających od moralnych norm. Gdzie byli rodzice ?
Anonim mówi:
mar 3, 2023
o godzinie 17:17
Youtube i facebok rowniez to tez zagrozenie
Stop NWO mówi:
mar 3, 2023
o godzinie 10:57
Bardzo dobrze