Podczas wieczornego „Światełka do Nieba” prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem. Był reanimowany, został przewieziony do szpitala i tam operowany. Na szczęście pacjent przeżył.

Napastnik wdarł się nas scenę na której stał Paweł Adamowicz, wyciągnął nóż i go ranił. Po kilkunastu sekundach ochrona obezwładniła mężczyznę. Według wstępnych informacji to 27-letni mieszkaniec Gdańska z przestępczą przeszłością. Mężczyzna krzyczał do mikrofonu ze sceny: „Halo! Halo! Nazywam się Stefan Wilmont (niezrozumiałe), siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie w to wpakowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz”.

Komunikat rzecznika Miasta Gdańska w związku z atakiem na prezydenta Pawła Adamowicza:

„Szanowni Państwo!
Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci atakiem na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jaki miał miejsce podczas finału WOŚP w Gdańsku. W tej chwili Prezydent jest operowany i jeśli będę mogła przekazać Państwu informacje na temat jego stanu zdrowia, zrobię to niezwłocznie. Jednocześnie w imieniu Prezydenta i jego rodziny proszę o zrozumienie i uszanowanie tej trudnej dla wszystkich sytuacji i nie niepokojenie rodziny i bliskich osób.”  Magdalena Skorupka-Kaczmarek, Rzecznik Prasowy Prezydenta Gdańska.