W nadchodzący weekend (8-9 lipca) w Kamieniu Pomorskim odbędzie się Jarmark Świętego Ottona. To już dziewiąty raz część naszego miasta przeniesie się w czasie. Na placu przy Katedrze na dwa powstanie dni osada średniowiecznych Pomorzan. Każdy odwiedzający będzie mógł zapoznać się z pracą rzemieślników czy skosztować jadła przyrządzanego na dawne sposoby. Będą tradycyjne sery, miody, mięsa, każdy znajdzie coś dla siebie.

W sobotę o godzinie 11:00 do osady przybędzie Biskup Otton z Bambergu. To jednak nie koniec atrakcji. O godzinie 13:30 zapraszamy na „Wykład w Wirydarzu”. W przykatedralnym wirydarzu, jedynym takim na terenie naszego kraju, wykład poprowadzi Michał Antoniak, tematem będzie „Kultura, stroje i obyczaje na Pomorzu w czasach chrystianizacji”. Następnym punktem programu, którego nie może przegapić żaden miłośnik historii jest inscenizacja poświęcona dziejom pomorskich misji Bernarda i Ottona. Odbędzie się ona o godzinie 16:00 na placu przy Katedrze.

Przez cały czas trwania Jarmarku zapraszamy na prezentacje muzyki dawnej, pokazy rzemiosł, wystawę rekonstrukcji przedmiotów życia codziennego oraz na stoiska kupców oferujących tradycyjne wyroby i rękodzieło.

Jarmark Św. Ottona to nie tylko historia. Obok odtwórców historycznych w trakcie Jarmarku będą prezentować się różne organizacje działające na terenie naszego powiatu. O godzinie 11:00 Koła Gospodyń Wiejskich zapraszają na festiwal gołąbków. Te kulinarne konkury stały się już tradycją Jarmarku Św. Ottona. W sobotę jesteśmy dla Was do godziny 19:00 .

W niedzielę zapraszamy do odwiedzenia osady od godziny 11:00. Jarmark zakończy się w niedzielę o godzinie 14:00. Organizację Jarmarku Św. Ottona wsparli: Gmina Kamień Pomorski, Powiat Kamieński.