Od 3 lipca Gmina Dziwnów kolejny rok oferuje dla swoich dzieci półkolonie “Bezpieczne wakacje”, które cyklicznie w wakacje odbywają się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Dziwnowie.

W pierwszym turnusie uczestniczy 70 dzieci, które po przyjściu na półkolonie zapoznane zostały z regulaminem i zasadami bezpiecznego zachowania się podczas korzystania z kąpieli w basenie oraz rzece, jak również podczas zajęć rekreacyjno – sportowych tj. piłka nożna, koszykówka, skoki na trampolinie czy paint ball. Większość czasu dzieci przebywają na świeżym powietrzu, codziennie obserwują naturę – atrakcją kolonii są małe dzikie kaczki, które matka regularnie przyprowadza na posiłek. W razie niepogody do dyspozycji wypoczywających przygotowane są świetlice wyposażone w telewizor, gdzie oglądają bajki oraz uczestniczą w zajęciach techniczno – plastycznych.

W tym tygodniu gościli u nas ratownicy dziwnowskiego SAR-u, którzy zaprezentowali nam swoje umiejętności pokazując , jak udzielają pomocy osobie tonącej, Organizator prócz wielu atrakcji, zapewnia dzieciom trzy posiłki, w tym jeden ciepły. Kadra dba, aby wypoczynek przebiegał bezpiecznie i w miłej atmosferze.

Wychowawcy