Noc Muzeów w Wolinie była niezapomnianym wydarzeniem, które w pełni oddało bogactwo kultury i historii tego miejsca. Organizowane przez Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie i Centrum Słowian i Wikingów, wydarzenie to pozwoliło gościom na pełne zanurzenie się w świecie dawnej osady, z bliskim kontaktem z rzemieślnictwem, muzyką i walkami wojowników.

Wystawa „Skarby Wolina” była jednym z głównych punktów programu, prezentując nowe odkrycia na Starym Mieście w Wolinie. Odwiedzający mogli podziwiać nieocenione artefakty, które rzucały nowe światło na historię tego miejsca.

Spotkanie autorskie z Janem Siniusem, autorem książki „Szczecin 1945. Bitwa Narodów” było szczególnym momentem dla miłośników historii. Sinius, dzieląc się swoją wiedzą i pasją, przyciągnął wielu słuchaczy.

Wykład dra Wojciecha Filipowiaka na temat „Miasto z bagien i twierdza Jómsborg oraz gdzie nie pochowano Haralda Sinozębego” był kolejnym ciekawym punktem programu. Jego ekspertyza i umiejętność przekazywania wiedzy były inspirujące dla wszystkich obecnych.

Wieczór umilał koncert zespołu Osada Pieśni Grodno. Ich muzyka, pełna pasji i autentyzmu, była idealnym dopełnieniem atmosfery wydarzenia. A na koniec, Krąg Ognia – magiczny moment, który pozwolił uczestnikom na chwilę zatrzymania i zanurzenia się w atmosferze dawnych czasów.

Noc Muzeów w Wolinie była prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników historii i kultury, a jej bezpłatny wstęp sprawił, że stała się dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Ta niezwykła noc z pewnością zapadnie w pamięci wszystkich, którzy mieli okazję w niej uczestniczyć.

347269342 786499406179023 8226070873598134552 n
« z 41 »