To jedna z tych sytuacji, o których nie chcielibyśmy wcale wspominać. Dwa duże zamknięte psy, w brudzie, odchodach, z przejściem przez dziurę w murze do ciemnej zamkniętej komórki. Tak wyglądało życie zwierząt w XXI wieku w Wiejkowie (gm. Wolin).

Interwencję po otrzymanym zgłoszeniu przeprowadzili „Animalsi” ze Świnoujścia. Była to kolejna wizyta w Wiejkowie. Już raz Fundacja Animals ze Świnoujścia odbierała interwencyjnie siedem psów, które szczęśliwie trafiły do nowych domów.

Brak słów, ręce opadają, co zobaczyliśmy na miejscu. Dwa duże psy zamknięte w czymś co miało być ich kojcem 2m x1,5m w brudzie, odchodach z przejściem przez dziurę w murze do ciemnej, zamkniętej, małej komórki. Tak wygląda ich życie, dzień za dniem, tydzień za tygodniemrelacjonują wolontariusze. 

Psy nie opuszczały swojego miejsca pobytu co potwierdził ich właściciel. Na miejscu nie było żadnego pojemnika z wodą. Wszędzie tylko brud i odchody. Zwierzęta od dwóch lat nie były szczepione czy poddane jakiejkolwiek profilaktyce.

– Zapadła decyzja, zabieramy psy. Byliśmy cały czas w kontakcie z Gminą Wolin, która wysłała transport, żeby przewieźć psy do schroniska. Dziękujemy Gminie za dobrą i sprawną współpracę informują AnimalsiPo rozmowie z Sołtysem, mamy nadzieję, że zostaniemy zaproszeni na kolejne zebranie, które odbędzie się we wsi. Chętnie spotkamy się z mieszkańcami, żeby porozmawiać o obowiązkach i przepisach dotyczących zwierząt.