Po długim oczekiwaniu na zniesienie  pandemicznych obostrzeń, wreszcie doczekaliśmy się wyjazdu do Nowogardu, na zaproszenie tamtejszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który wraz z Klubem Sportowym „Bosman” i Urzędem Miasta i Gminy Nowogard zorganizował II Halową Spartakiadę dla Seniorów.

Każda organizacja wystawiała po ośmiu zawodników, a do sportowej rywalizacji zgłosiło się osiem organizacji senioralnych: Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z Nowogardu i Mostów, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych z Nowogardu, Grupa Nordic Walking przy UTW z Goleniowa, Klub Sportowy „Bosman” – Nowogard oraz przedstawiciele UTW z Goleniowa, Nowogardu i Kamienia Pomorskiego. Głównym celem turnieju była  popularyzacja  i upowszechnianie sportu wśród seniorów, promocja aktywnego i zdrowego trybu życia oraz zdobycie pucharu Burmistrza Nowogardu – Roberta Czapli. Zawodnicy rywalizowali w 7 konkurencjach. 

Wśród startujących wola zwycięstwa i wola walki była godna sportowych mistrzów Polski. Każdy zespół mógł przywieźć ze sobą grupę kibiców, którzy z dużą werwą zagrzewali startujących do sportowego wysiłku. W sumie Spartakiadę wygrało UTW z Nowogardu, a członkowie kamieńskiego Uniwersytetu otarli się o podium – do trzeciego miejsca zabrakło tylko trzech punktów. Wszyscy zawodnicy dostali pamiątkowe medale, a najważniejsze, że była to dobra zabawa, świetnie integrująca różne środowiska, która dostarczyła wszystkim obecnym dużo humoru i bardzo pożytecznie spędzonego wolnego czasu.

źródło:
UTW Kamień Pomorski