Zrobiliście już zakupy? Przypominamy, że jutro, tj. w sobotę 6 stycznia, w święto Trzech Króli, wszystkie sklepy sieciowe oraz centra handlowe będą zamknięte. Dziś oraz w niedzielę handel będzie pracować jak zwykle. Niebawem jednak i to się zmieni. W tym roku wchodzi w życie nowa ustawa o handlu w niedziele.

Zgodnie z nią, już od marca w każdym miesiącu sklepy będą czynne tylko przez dwie niedziele – pierwszą i ostatnią, w 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia. Od 1 stycznia 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu – dwóch przed Bożym Narodzeniem, jednej przed Wielkanocą oraz ostatnich niedziel stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, czyli wtedy, gdy sklepy organizują wyprzedaże.

6 stycznia Trzech Króli wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe będą nieczynne. To 1 z 13 dni, w których obowiązuje zakaz handlu. Wszystkie markety spożywcze nie będą otwarte. 6 stycznia będzie można zrobić zakupy w mniejszych sklepach pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel lub osoba zatrudniona na inny rodzaj umowy niż umowa o pracę. Z praktyki wiadomo, że 6 stycznia otwarte będą sklepy sieci Żabka. Z reguły wpuszczają one klientów od godz. 12. 6 stycznia czynne będą także stacje benzynowe.