Jesteś opanowany, radzisz sobie ze stresem, umiesz komunikować się w języku obcym i szukasz pracy? Możesz spróbować swoich sił jako operator numerów alarmowych.

Pracowników do obsługi numerów alarmowych poszukuje Centrum Powiadamiania Ratunkowego. To tu odbierane są połączenia kierowane na numer alarmowy 112. W związku ze stałą rozbudową systemu (m.in. planowanym uruchomieniem w CPR obsługi numeru 997) dodatkowo zatrudnionych będzie 21 osób.

– Operatorzy pracują w 12-godzinnym systemie zmianowym – mówi Małgorzata Smolarek, kierownik CPR – Każde stanowisko operatora numerów alarmowych wyposażone jest w cztery monitory, komputer, telefon i zestaw słuchawkowy.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy to m.in: wykształcenie co najmniej średnie, znajomość jednego języka obcego na poziomie komunikatywnym, dyspozycyjność, opanowanie oraz radzenie sobie ze stresem, umiejętność skutecznej komunikacji i precyzyjnego przekazywania informacji oraz znajomość ustaw: o systemie powiadamiania ratunkowego, zarządzaniu kryzysowym, Państwowym Ratownictwie Medycznym. Jednak to nie wszystko.

– Kandydat na to stanowisko będzie musiał także ukończyć szkolenie operatorów numerów alarmowych, zdać egzamin i zdobyć certyfikat – dodaje Małgorzata Smolarek.

– To wymagająca praca, ale niezwykle satysfakcjonująca – mówi jeden z operatorów 112 Karol Kowalski – Świadomość tego, że swoim działaniem często możemy przysłużyć się do ratowania życia ludzkiego jest bezcenna.

Wynagrodzenie zasadnicze brutto to 2,400 zł. Po zdaniu egzaminu z wynikiem pozytywnym wynagrodzenie zasadnicze brutto wyniesie 2,598 zł. Więcej informacji o naborze znajduje się — > TUTAJ <—