Rozpoczęły się prace rozbiórkowe budynku należącego do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawności Intelektualną w Kamieniu Pomorskim. Jak mówi w rozmowie z naszą redakcją szefowa PSONI, nowy budynek ma stanąć do połowy listopada. Do końca roku zaś, stowarzyszenie musi zakończyć i rozliczyć prace na parterze wewnątrz budynku.

Nowe Zakłady Aktywności Zawodowej będą zatrudniać 72 pracowników, w tym 51 osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym (obecnie pracuje tam 28 osób). Umowa na blisko 3 mln złotych dofinansowania dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną została podpisana pod koniec kwietnia.

Budowę realizuje firma ZURB Stanisława Jankowskiego, która jako jedyna stanęła do przetargu. Inwestycja ma kosztować 7,5 mln złotych, z czego 3 mln złotych to zewnętrzne dofinansowanie.

Nowy budynek, ma stanąć w miejscu obecnego przy ulicy Kopernika, który zostanie wyburzony. Ma mieć mieć trzy kondygnacje i łącznie 11.713 metrów sześciennych. Wyłoniony wykonawca ustawi elementy małej architektury takie jak ławki, parkingi, śmietniki, chodniki, oświetlenie czy wjazdu.