60-letnia mieszkanka gminy Międzyzdroje, była bita i poniżana przez swojego partnera. Kobieta z obawy o własne bezpieczeństwo przerwała milczenie i o przemocy domowej poinformowała policjantów z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Mundurowi zatrzymali 42-latka, który znęcał się nad swoją partnerką. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna już od jakiegoś czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką – wyzywał ją, bił, popychał, szarpał i poniżał. Kobieta do tej pory milczała, jednak bojąc się o własne bezpieczeństwo, w końcu zgłosiła sprawę na Policję.

Zaalarmowani funkcjonariusze, od razu przystąpili do wyjaśniania całej sytuacji. 60-latka opowiedziała, co dokładnie działo się w jej domu. Na tej podstawie, podjęto decyzję o natychmiastowym odizolowaniu 42-latka od jego ofiary. Mężczyznę zatrzymano, a zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mu zrzutu znęcania się nad kobietą (art. 207§1 Kodeksu karnego).

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu, zastosował wobec sprawcy dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. O dalszym losie 42-latka zadecyduje sąd, po zakończeniu postępowania przygotowawczego w tej sprawie. Za znęcanie się grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Aleksandra Berenda