Zmodernizowane ulice Mieszka I, Kilińskiego i Kopernika oraz usytuowana obok przychodnia zdrowia w Kamieniu Pomorskim uroczyście otwarte. Dziś popołudniu (19.12) w obecności mieszkańców oraz samorządowców dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi.

Te ulice przejęliśmy w 2015 roku ponieważ chcieliśmy realizować zdanie związane z poprawą infrastruktury drogowej. Przebudowaliśmy Dziwnowską, Chrobrego i po części Mieszka I. W tym roku kontynuowaliśmy te zadania przebudową pozostałej części Mieszka I, Kilińskiego i Kopernika. To otwarcie odbywa się o tej godzinie nie bez znaczenia, chcieliśmy abyście Państwo zobaczyli jak wyglądają te ulice z nowym LEDowym oświetleniem – podkreślił Stanisław Kuryłło.

Inwestycja kosztowała 7,9 mln złotych. Zadanie związane z przebudową trzech ulic w centrum Kamienia Pomorskiego otrzymała dofinansowanie z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja została wykonana w formie Partnerstwa Publiczno Prywatnego.

Burmistrz zapowiedział planowaną na przyszły rok przebudowę ulicy Jedności Narodowej i Dworcowej. – Mam nadzieję, że za zgodą Rady Miejskiej, uda nam się to zadanie przeprowadzić.