„Nie wystarczy pokochać – trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Te słowa Auguste Bekkannte znakomicie oddają doniosłość Jubileuszu jaki obchodziliśmy w Gminie Wolin. 

Złote Gody to Jubileusz szczególny i niezwykły, jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Jest to niecodzienna  i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, ich rodzin, ale także dla Burmistrz Wolina Ewy Grzybowskiej, która zaprosiła szanownych Jubilatów na uroczyste wręczenie przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. W uroczystości wziął udział również Zastępca Burmistrza Wolina Jarosław Mikołajczyk.

Jubileusz obchodziło 5 par małżeńskich:

Państwo Jolanta i Krzysztof Okulscy
Państwo Janina i Edward Krzewiak
Państwo Czesława i Zdzisław Żytniak
Państwo Irena i Zenon Feretyccy
Państwo Zofia i Michał Mikołajczyk

Wręczając Jubilatom medale Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska podziękowała im za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra rodziny, za wszystko, czego dokonali we wspólnym życiu, za wytrwałość i za zrozumienie wielkich celów małżeństwa. Jubilaci przyjęli życzenia długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu, wszelkiej pomyślności oraz doczekania kolejnych jubileuszy. Miłym akcentem były kwiaty, symboliczny upominek oraz pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim Parom życzymy zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na kolejne lata. 

źródło:
UM w Wolinie