Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. 13 par inaczej niż dotychczas gdyż w reżimie sanitarnym odebrało od Burmistrz Kamienia Pomorskiego medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Miałem wyjątkową przyjemność wręczyć ,,Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” trzynastu parom małżeńskim, zamieszkałym na terenie Miasta i Gminy Kamień Pomorski. Medal ten jest symbolicznym wyrazem uznania, jakie żywią władze Rzeczypospolitej Polskiej i władze samorządowe gminy Kamień Pomorski, dla wartości życia rodzinnego oraz wagi, jaką przywiązują do pomyślności każdej rodziny, do trwałego, zgodnego i szczęśliwego związku małżeńskiego – podkreślał Burmistrz Stanisław Kuryłło.

W tym roku w Gminie Kamień Pomorski swój jubileusz obchodziło 13 par: Urszula i Józef Ćwiklakowie, Zygmunt i Maria Sawa, Krystyna Tadeusz Kochanowiczowie, Barbara i Wojciech Rydzewscy, Barbara i Jerzy Janeczkowie, Halina i Jan Strzałkowie, Hanna i Edmund Szczeszkowie, Krystyna i Wiktor Wiśniewcy, Józefa i Henryk Hatylakowie, Alina i Jerzy Hernatowie, Elżbieta i Stanisław Klimczykowie, Krystyna i Stanisław Matuszewscy, Barbara i Kazimierz Zmitrowiczowie.