Z okazji dnia wiosny Koło Gospodyń Wiejskich w Trzebieszewie przy współpracy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim zrealizowało projekt „Zdobądź nasadzenia za elektro urządzenia – edycja II”.

O godzinie 14:00 mieszkańcy sołectwa Trzebieszewo przynieśli zużyte elektro odpady, aby wymienić stary, niedziałający sprzęt na piękne drzewka i krzewy owocowe oraz kwiaty. Przyszli również laureaci konkursów organizowanych na profilach społecznościowych Koła Gospodyń Wiejskich oraz sołectwa Trzebieszewo.

Podczas trwania imprezy przy punktach z watą cukrową, popcornem i grillem zostały ustawione puszki do których mieszkańcy mieli możliwość wrzucić pieniądze dla rodziny z Jarszewa, która wyniku pożaru straciła dom. Kwota jaką udało się nam zebrać to 372,60 zł, pieniądze zostaną wpłacone na konto zrzutki dla potrzebującej rodziny.

Wartość projektu wyniosła 4400 zł, z czego 4000 zł to otrzymane dofinansowanie, natomiast 400 zł to wkład własny Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebieszewie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu członkom Koła Gospodyń Wiejskich. Dziękujemy właścicielom Pasieki za stodołą A. K. Mielniczuk, którzy dodatkowo przekazali 20 sadzonek lip.

Mamy nadzieję, że ta impreza na stałe zagości w  kalendarzu imprez organizowanych w sołectwie. Projekt współfinansowany w ramach zadania publicznego „Program Społecznik na lata 2019-2021” realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Koło Gospodyń Wiejskich w Trzebieszewie