10 grudnia 2023 roku na Przystani w Wolinie odbyły się trzecie zawody jubileuszowej, piątej edycji Zimowej Ligi Biegowej. Zawodnicy podczas trzech spotkań pokonali już dystanse trzech, pięciu i siedmiu kilometrów, co oznacza że obecni na wszystkich dotychczasowych zawodach już zaliczają się do klasyfikacji generalnej. W Zimowej Lidze Biegowej 2023/24 udział wzięło dotychczas ponad 100 zawodników, którzy mierzą się tradycyjnie zarówno w biegu, jak i rywalizacji nordic walking. Kto jeszcze nie pojawił się na ZLB, nie stracił szans na sklasyfikowanie, bowiem przed nami w 2024 roku powtórki każdego z dystansów, kolejno:

7 stycznia 2024 r. – 3 kilometry,

4 lutego 2024 r. – 5 kilometrów,

3 marca 2024 r. – 7 kilometrów.

Udział w Zimowej Lidze Biegowej jest zupełnie bezpłatny, wystarczy przybyć na Przystań w Wolinie przed startem i wpisać się na listę startujących.
Organizatorami Zimowej Ligi Biegowej są KS Wyspa oraz Przystań Morska Wolin sp. z o.o.

RYWALIZACJA SOŁECTW GMINY WOLIN

Grudniową rywalizacją koszykarską zakończyła się kolejna edycja Rywalizacji Sołectw Gminy Wolin, w której w tym roku zagrano w piłkę nożną, tenis stołowy, siatkówkę i koszykówkę. W całej imprezie udział wzięło siedem sołectw, które z zaangażowaniem pojawiały się na każdym kolejnym turnieju i w duchu fair play walczyły o miano najbardziej sportowego Sołectwa w Gminie Wolin.

W całym cyklu rozgrywek najlepsze okazało się Sołectwo Koniewo, które zajęło pierwsze miejsce w siatkówce, koszykówce i tenisie stołowym oraz drugie miejsce w piłce nożnej. Na drugim miejscu uplasowało się Sołectwo Kołczewo, które wygrało turniej piłki nożnej, a w reszcie rywalizacji plasowało się na drugim stopniu podium. Brązowe medale za całokształt rywalizacji zdobyło Sołectwo Chynowo, a tuż za podium uplasowało się Sołectwo Rzeczyn. Kolejne lokaty zajęły Sołectwa Recław, Troszyn oraz Unin.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim zaangażowanym sołectwom i mamy ogromną nadzieję na większą frekwencję w przyszłości! Rozgrywki zorganizowała spółka Przystań Morska Wolin sp. z o.o. wraz z Gminą Wolin.