Coroczny cykl biegów oraz rywalizacji nordic walking zakończył się na wspólnym spotkaniu podsumowującym zmagania w niedzielę, 2 kwietnia br. na Stadionie Miejskim w Wolinie. Zakończona przed kilkoma dniami edycja przyniosła rekordy zarówno w wynikach, jak i liczbie uczestników sklasyfikowanych. Podczas sześciu spotkań biegaczy i zawodników rywalizujących w nordic walking uzyskaliśmy ponad 500 startów.

Do sklasyfikowania zawodnika, potrzebował on ukończyć każdy z dystansów przynajmniej raz (3 km, 5 km, 7 km), a udało się to aż 107 osobom, co również jest rekordem. Podczas niedzielnego spotkania chętni zawodnicy mieli godzinę na pokonanie wybranej przez siebie długości dystansu, następnie nastąpiła ceremonia, podczas której organizatorzy z UKS Wyspa oraz pani Burmistrz Miasta i Gminy Wolin – Ewa Grzybowska wręczyli statuetki najlepszym zawodnikom, a także medale każdej sklasyfikowanej osobie w cyklu zmagań.

Ogromnie cieszy nas fakt, że popularność Zimowej Ligi Biegowej rośnie z roku na rok i mamy nadzieję na utrzymanie tej tendencji. Do zobaczenia w listopadzie!

Organizatorzy.
UKS Wyspa, Przystań Morska Wolin, Gmina Wolin