W minioną niedzielę (29.08) w Ustce (woj. pomorskie) odbył się Wielki Finał piątej edycji Turnieju Procam Cup 2021, czyli największego w Polsce turnieju piłkarskiego dla dzieci z małych miejscowości i wsi urodzonych w 2010 roku. Wzięły w nim udział zwycięzcy eliminacji wojewódzkich oraz jeden zespół z najlepszym bilansem z drugiego miejsca. Pomorze Zachodnie jako zwycięzca turnieju w Karlinie reprezentował rocznik 2010/2011 Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski.

Podopieczni duetu trenerskiego Dawid Sandzewicz / Ireneusz Benedyczak w składzie: Alan i Aleks Rajnerowiczowie, Antek Sandzewicz, Igor Majcher, Łukasz Karkut, Borys Woźniak, Mateusz Około-Kulak, Oliwier Skupin, Mateusz Krzywański, Maciej Polakowski, Michał Gralewski, Gracjan Brzezicki, Igor Janiszewski, Bartłomiej Szczęsny oraz Filip Konwisarz byli chyba najmłodszym zespołem, który przystąpił do rywalizacji. Oprócz młodych zawodników z Kamienia Pomorskiego i okolic w zawodach udział wzięły: UKS Orlik Mosina, MKP Wołów, Wisełka Solec Kujawski, UKS Bruskowo Wielkie, Akademia Footbolisty Głusk, UPKS Poncio–2010 Lidzbark, UKS AP Champions Kwidzyn/Ryjewo.

Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, z których do półfinałowej rywalizacji awansowały po dwie najlepsze drużyny. Drużyna z województwa zachodniopomorskiego została przydzielona do grupy B, w której odniosła dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę. Wynik ten dał awans AP Gryf do półfinału z drugiego miejsca. Kamieńscy gracze swojego przeciwnika poznali dopiero po dodatkowej serii rzutów karnych i ostatecznie okazał się nim zespół mający w swoim składzie zawodników z niemal czterdziestotysięcznego Kwidzyna oraz pobliskiego Ryjewa.

W półfinałowym pojedynku późniejszy zwycięzca Wielkiego Finału (wygrał w finale po rzutach karnych z AF Głusk) okazał się zespołem zdecydowanie lepszym. Nasi gracze mimo ambitnej walki i kilku okazji nie zdołali zdobyć bramki i pozostało im zagrać o trzecie miejsce.

W finale pocieszenia zawodnicy AP Gryf zagrali z drużyną MKP Wołów, z którą wcześniej mierzyli się w grupie. Podobnie jednak jak to miało miejsce wcześniej drużyna z województwa dolnośląskiego okazała się lepsza. Naszemu zespołowi zabrakło trochę wyrachowania, warunków fizycznych i sił, bowiem okazje do strzelenia gola były (m in. rzut karny), ale ostatecznie Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski przypadł tytuł czwartej najlepszej drużynie w Polsce, wśród niemal stu zespołów, które zgłosiły swój akces do turnieju.

Niestety w ostatnim meczu urazu nabawił się Oliwier Skupin, którego prawdopodobnie czeka kilkutygodniowa przerwa od piłki nożnej. Oli wracaj do zdrowia, trzymamy za Ciebie kciuki…

Za najlepszych zawodników turnieju finałowego uznani zostali: Bartosz Więczkowski (AP Champions Ryjewo), Mateusz Adamczyk (AF Głusk), Jakub Stelmarczyk (MKP Wołów), Antoni Sandzewicz (AP Gryf Kamień Pomorski), Jakub Śmiechura (UKS GAP Bruskowo Wielkie), Adam Szymański (UPKS Poncio 2010 Lidzbark), Martyna Łata (Wisełka Solec Kujawski) oraz Stanisław Borowski (UKS Orlik Mosina)

Komplet wyników AP Gryf :

Wisełka Solec Kujawski – AP Gryf Kamień Pomorski 0:1 (0:0)

Bramka: Igor Majcher

MKP Wołów – AP Gryf Kamień Pomorski 2:0 (1:0)

UPKS Poncio 2010 Lidzbark – AP Gryf Kamień Pomorski 0:2 (0:1)

Bramki: Antek Sandzewicz, Igor Majcher

Półfinał:

AP Champions Kwidzyn/Ryjewo – AP Gryf Kamień Pomorski 3:0 (2:0)

Finał o 3. miejsce:

MKP Wołów – AP Gryf Kamień Pomorski 2:0 (1:0)

Finał:

AP Champions Kwidzyn/Ryjewo – AF Głusk 1:1 karne 2:1

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska – Gryf Kamień Pomorski informuje, że realizuje zadanie publiczne „Prowadzenie szkolenia sportowego ze specjalnością piłka nożna wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Gminy Kamień Pomorski, promocja zdrowego stylu życia, w tym realizacja działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Kamień Pomorski