Gmina Kamień Pomorski podała do publicznej wiadomości terminy odbioru odpadów wielkogabarytowych z terenu miasta i terenów wiejskich. Zainteresowani odbiorem mieszkańcy, proszeni są o zapisywanie się na listę podając dane adresowe oraz rodzaj gabarytu lub sprzętu RTV i AGD oraz wystawienie przed posesję odpadów wielkogabarytowych w dniu wywozu do godz. 7:00 lub wieczorem – dzień wcześniej.

Zgłoszenia w sprawie odbioru z terenu miasta przyjmuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim, ul. Szczecińska 2, nr tel.: 91 38 20 550 w godz. od 7:00 do 15:00 do dnia poprzedzającego wyznaczony pierwszy dzień zbiórki. Zgłoszenia w sprawie odbioru z terenu Gminy przyjmuje Urząd Miejski – Biuro Gospodarowania Odpadami w godz. 7:30-15:30 w Kamieniu Pomorskim, ul. Stary Rynek 1, nr tel.: 91 38 21 142 wew. 980 do dnia poprzedzającego wyznaczony dzień zbiórki.

W ramach zbiórki odpadów wielkogabarytowych zbierane będą: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów, telewizory, monitory, pralki, radia, drukarki, odkurzacze, lodówki i inne urządzenia elektryczne i elektroniczne (sprzęt RTV i AGD powinien być kompletny). W ramach zbiórki odpadów wielkogabarytowych nie będą zabierane odpady pobudowlane, odpady z remontów ( w tym: panele ścienne, panele podłogowe, elementy armatury i ceramiki, okna, drzwi zewnętrzne, elementy ogrodzeniowe, elementy pokrycia dachowego, itp.), opony. Odpady pobudowlane i odpady z remontów oraz opony można oddać do PSZOK w Kamieniu Pomorskim przy ul. Szczecińskiej 2.