W Dzień Wszystkich Świętych Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej organizuje „Kwestę na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim”, która odbywa się na naszej nekropolii od 2015 r. 

W tym roku jej celem będzie przeprowadzenie drugiego etapu renowacji Kwatery Saperów Wojska Polskiego, którzy zginęli 20 czerwca 1945 r. podczas rozminowywania Ziemi Kamieńskiej.

1 listopada, w godzinach 10.00 – 15.00 wolontariusze pojawią się z puszkami przy bramach na nasz cmentarz od strony ulic – Cypriana Kamila Norwida i Szczecińskiej licząc na Państwa wsparcie.

Kwesta została zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zarejestrowana pod numerem 2022/4672/OR oraz zamieszczona na portalu zbiórek publicznych.

W ubiegłym roku dzięki hojności Darczyńców udało się zebrać 5100,12 zł. Suma ta umożliwiła przeprowadzenie pierwszego etapu renowacji kwatery saperskiej, na który złożyło się odnowienie obelisku z tablicą pamiątkową oraz pierwszej z pięciu mogił. W ubiegłym roku, dzięki wsparciu trzech osób pozyskaliśmy także 2500 zł podczas zrzutki internetowej.