GDDKiA mówi dość i kieruje zawiadomienia na policję. Chodzi o sytuację, która miała miejsce w ostatnich dniach na węźle Wicimice. – Wielu kierowców przedkładało chęć szybkiego wydostania się z zatoru na S6 w rejonie węzła Wicimice ponad bezpieczeństwo własne i innych. Mogło to zakończyć się kolejnymi wypadkami – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W okolicach węzła Wicimice 1 sierpnia kierowca uderzył w bariery. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Kierowcy jednak zamiast utworzyć korytarz życia, chcieli wydostać się z korka. Bezmyślność nie znała granic, to, że tak jest, ukazuje film zarejestrowany przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad w Szczecinie. Widać na nim jak kierowcy cofają i zawracają „pod prąd” na drodze szybkiego ruchu.

– Wielu kierowców przedkładało chęć szybkiego wydostania się z zatoru na S6 w rejonie węzła Wicimice. Ponad bezpieczeństwo własne i innych. Mogło to zakończyć się kolejnymi wypadkami – poinformowała na jednym z mediów społecznościowych GDDKiA –  Nagrania, na których są widoczne numery rejestracyjne, zostały przekazane policji

Otrzymaliśmy nagrania, policja już je analizuje, ukaranie takich kierowców może jednak chwile potrwać – dodaje Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej w Policji w Szczecinie.