Młodzi zapaśnicy z klubu Wiking Wolin pod kierownictwem trenerów Zbigniewa Wróblewskiego i Krzysztofa Skrzyńskiego zdobyli szereg medali podczas Międzynarodowych Mistrzostw Szkół Podstawowych w Zapasach, które odbyły się w dniach 15-17 września w Stargardzie. W zawodach wzięło udział około 400 zawodników z całego kraju oraz cztery kluby z Niemiec.

Młoda zawodniczka Zosia Augustajtys zdobyła złoty medal, a srebrne medale zdobyli Mikołaj Michalski i Fabian Winiarski. Na podium w kategorii brązowej stanęli również Liliana Leszczyńska, Franek Radys i Dimitro Zavhorodnii.

Trenerzy Zbigniew Wróblewski i Krzysztof Skrzyński są bardzo zadowoleni z osiągnięć swoich podopiecznych. „To wynik wielu miesięcy ciężkiej pracy i poświęcenia zarówno ze strony zawodników, jak i trenerów,” komentuje Wróblewski.

Trenerzy chcieliby również podziękować rodzicom zawodników za ich niewyczerpane wsparcie. Wyrazy wdzięczności kierują również w stronę lokalnych działaczy i sponsorów: Pani Burmistrz Ewie Grzybowskiej, Pani Prezes Grażynie Laskowskiej, Jarkowi Tarnowskiemu oraz Pani Joannie Kleszcz, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Wolinie, gdzie uczęszczają zawodnicy.