Zostało jeszcze 1800 szczepionek, w niedzielę drugi dzień akcji „Zaszczep się na majówkę”. Chętni, którzy mają skierowanie, mogą bez rejestracji zaszczepić się przeciwko Covid-19 w punkcie przed przychodnią 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie.

Pierwszego dnia akcji w Szczecinie zaszczepiło się prawie 700 osób, w sumie do dyspozycji na cały weekend jest 2,5 tysiąca preparatów firmy Johnson&Johnson. By dostać preparat, wystarczy postać w kolejce. Akcja trwa do 3 maja. Punkt otwarty jest od 9 do 19.

Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie: 109 Szpital Wojskowy w Szczecinie, ul. Piotra Skargi 34 (parking przed przychodnią od strony Jasnych Błoni).

Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

1 i 2 maja będą mogły zaszczepić się  osoby w wieku 36 lat i starsze. 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

fot. Marcin Bielecki /PAP/