Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim mówi dość. Na stronie Powiatu Kamieńskiego pojawiło się ogłoszenie, o poszukiwaniu operatora do prowadzenia Szpitala w Kamieniu Pomorskim. Co to oznacza? 

„Zarząd Powiatu poszukuje Operatora do prowadzenia Szpitala w Kamieniu Pomorskim.Więcej informacji dotyczących szczegółów ogłoszenia można uzyskać dzwoniąc bezpośrednio na numer telefonu 91 38 23 914 (w godzinach 7:30 – 15:30.), lub wysłać zapytanie na adres mailowy: sekretariat@powiatkamienski.pl.

– Szukamy innej możliwości zapewnienia bezpieczeństwa opieki szpitalnej dla lokalnej społeczności. Skoro EMC nie chce realizować działa związanych z prowadzeniem oddziału chirurgii, może zdecyduje się na to inny podmiotmówi Starosta Józef Malec. 

Czy decyzja Zarządu sprawi, że spółka EMC zdecyduje się w końcu na prowadzenie rozmów? Jeżeli Powiat wypowie umowę EMC, to spółka z Wrocławia nie będzie mogła prowadzić tutaj prowadzić żadnej działalności w tym planowanego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego. Wszystko przez fakt, że to Powiat posiada póki co infrastrukturę szpitalną.