Za oknem wiosna, czas porządków i przejścia do kolejnych zadań związanych z bieżącym utrzymaniem okolicznych dróg. Można by śmiało powiedzieć, że taki stan rzeczy nie obowiązuje w Zarządzie Dróg Powiatowych. Powiatowa instytucja odpowiedzialna za utrzymanie m.in. drogi w Gostyniu dopiero „po zakończeniu akcji Zimowego Utrzymania Dróg” zamierza przeprowadzić rekonesans i przejść do jej ewentualnego czyszczenia. 

Niespełna 2 mln złotych z budżetu Gminy Świerzno zostało przeznaczone na współfinansowanie przebudowy tzw. przejścia przez Gostyń. Inwestycja z pewnością po latach jedynie czczych obietnic wpłynęła znacząco na życie mieszkańców nie ustrzegła się jednak wad.

Nasi Czytelnicy niejednokrotnie przesyłali na adres redakcji ulic zalanych wodą. Aby temu zapobiec, Gmina Świerzno zwróciła się do Zarządu Dróg Powiatowych z prośbą o wykonanie czyszczenia dróg. Odpowiedź wprawiła w osłupienie przewodniczącego Rady Gminy w Świerznie, który na swoim Facebookowym profilu postanowił podzielić się nadesłanym przez ZDP pismem.

„W odpowiedzi na Wasze pismo dotyczące czyszczenia drogi powiatowej w miejscowości Gostyń, Zarząd Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim informuje: przewidywanie jest po 15.04 (po zakończonej akcji ZUD (przyp. red. zimowego utrzymania dróg) przeprowadzenie objazdu drogi powiatowej i ocenę jej stanu technicznego. Objazd wykaże potrzebę wykonania poszczególnych robót utrzymaniowych – w tym ewentualną konieczność zamiatania” – czytamy w piśmie sygnowanym przez dyrektora Marcina Kwiatkowskiego.