Zamiast betonu kruszonego, zmielone cegły i różnego rodzaju odpady budowlane. Efekt? – Tak wygląda droga do Płastkowa (gm. Kamień Pomorski) dwa dni po naprawie – relacjonuje radny Jacek Socha. To nie pierwszy przypadek, kiedy w wyniku niskiej jakości dostarczonego materiału naprawa mija się z celem. 

Problem pojawił się po raz pierwszy na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Jak przedstawiał Arkadiusz Kuryś, wystarczyło kilka dni, aby po naprawie na Osiedlu Chopina nie było ani śladu. Wszystko wskazuje na to, że to efekt niewłaściwego materiału dostarczonego przez jedną z lokalnych firm.

Na zdjęciu w materiale którym przeprowadzono naprawę wyraźnie widać ślady czerwony cegieł i ziemi. To o tyle dziwne, bo wykonawca, który wygrał powinien używać do uzupełnienia takich dziur materiału recyklingowego zawierającego w 100% kruszony beton o odpowiedniej frakcji. Nie ma prawa tam znaleźć się inny materiał niż betonnapisał jeden z Czytelników, dodając że z miejsca uzupełnień powinna zostać przez gminę pobrana próbka materiału i przebadana w laboratorium drogowe.