W Klubie Senior+ w Międzyzdrojach odbył się profesjonalny pokaz kulinarny. Zaproszenie przyjął pan Janusz Perucki. Uczeń czwartego roku Technikum Gastronomicznego w Szczecinie. Swoją karierę z kuchnią zaczął w „Bistro Kalafior ” w Wolinie – teraz „Romanesco”.Uczęszczał na praktyki w hotelu; Courtyard by Mariott” w Szczecinie.

Obecnie pracuje w restauracji – „Z drugiej strony lustra’. Wygrał jeden z najbardziej prestiżowych konkursów branżowych WORLD SKILLS POLAND 2022r. Dzięki temu zakwalifikował się na EURO SKILLS 2023r., które odbędą się w Gdańsku pod okiem pani Iwony Niemczewskiej. Bardzo utalentowany międzyzdrojanin wykazał się ogromnym spokojem i skupieniem podczas przygotowania potraw. Pasjonata, posiadający niezwykły zmysł smaku i estetyki. W bardzo dostępny sposób przekazał swoje kulinarne umiejętności uczestnikom Klubu Senior+.

Pan Janusz zaserwował nam polędwiczki wieprzowe z puree z marchwi i pieczonymi ziemniaczkami. Oczywiście nasi przyjaciele ze Środowiskowego Domu Samopomocy także zostali poczęstowani. Na degustację wyśmienitego obiadu zaprosiliśmy panią Burmistrz Beatę Kiryluk. Bardzo dziękujemy sponsorom dzisiejszego dania – państwu Peruckim, a naszemu gościowi życzymy jak najwięcej sukcesów i rozwijania swojego talentu.

Bożena Daniluk