Projekt KGW Chrząszcze i Wianki w Chrząszczewie pod nazwą zielone miejsce spotkań zakwalifikowany został do kolejnego etapu konkursu fundacji Bosman. – Walczymy o dofinansowanie budowy ogólnodostępnej altany która ma stanąć w miejscowości Chrząszczewo.

Celem projektu jest stworzenie strefy do wspólnych spotkań które będzie przyjazne mieszkańcom sołectwa Chrząszczewo oraz środowisku naturalnemu. Mieszkamy w pięknej miejscowości Chrząszczewo położonej na Wyspie Chrząszczewskiej leżącej w cieśninie Dziwnej. Od północy wyspę otacza Zalew Kamieński, od wschodu zatoka Promna, od południa Zatoka Cicha, natomiast od zachodu i południowego zachodu, dalej ciągnąca się rz. Dziwna. Na terenie wyspy Chrząszczewskiej znajduje się piękny punkt widokowy ukazujący Głaz Królewski będący elementem legend o mieście Kamień Pomorski. Wszystkie te walory nie są w pełni wykorzystywane. Na początek chcemy zacząć od siebie. Chcemy pobudzić społeczność lokalną, pokazać że wystarczy chcieć! Chcąc poprawić atrakcyjność naszej miejscowości oraz zadbać o środowisko w którym żyjemy postanowiliśmy zbudować altanę wraz z miejscem na ognisko – grilla, miejscem do siedzenia, obsadzoną roślinami, pochłaniającymi zanieczyszczenia powietrza. Miejsce to będzie zielonym azylem dla mieszkańców sołectwa, turystów odwiedzających Wyspę Chrząszczewską. Stworzona strefa znajdowała by się przy głównej drodze prowadzącej na szlak turystyczny w centralnej części wsi. W okresie wiosenno-jesiennym nasza miejscowość odwiedzana jest przez wielu turystów rowerzystów i pieszych chcących zobaczyć Głaz Królewski pragniemy aby powstała altana była dla nich miejscem odpoczynku. Chcemy przyczynić się do wzrostu świadomości ekologicznej, w tym celu zorganizujemy akcję sprzątania linii brzegowej oraz terenów przyległych przy punkcie widokowym. Strefa wspólnych spotkań przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zamieszkujących naszą miejscowość, dostaną miejsce w którym bezpiecznie będą mogły spędzać czas wolny. Obecnie dzieci bawią się na przystanku autobusowym oraz rampie starej mleczarni znajdującej się bezpośrednio przy ruchliwej drodze. Po zakończeniu projektu zorganizowana zostanie impreza integracyjna dla wszystkich mieszkańców Sołectwa Chrząszczewo – czytamy w uzasadnieniu.

Głosy można oddawać codziennie – do końca kwietnia. Jeden adres mailowy, to jeden głos. Aby zagłosować, wystarczy kliknąć —> TUTAJ <—

Liczymy na pomoc czytelników portalu.
pozdrawiamy serdecznie
KGW Chrząszcze i Wianki