Kilkanaście minut przed godziną 22, strażacy zostali zadysponowani do w bloku w miejscowości Piaski Wielkie. Wszystko w związku z zadymieniem jakie pojawiło się w budynku.

Strażacy z Wolina po przybyciu na miejsce zastali już swoich kolegów z Troszyna. Na miejscu okazało się, że doszło do zadymienia mieszkania, klatki schodowej i piwnicy przez przypaloną potrawę na kuchence.

Dalsze czynności polegały na przewietrzeniu pomieszczeń, ewakuacji wszystkich osób z mieszkań oraz dokonaniu pomiaru przy użyciu miernika wielogazowego, który nie wykazał zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców.

W trakcie akcji jedna z osób zamieszkujących budynek, która zauważyła pożar i zaalarmowała lokatorów, zaczęła zgłaszać ból i zawroty głowy, osłabienie oraz nudności, po czym straciła przytomność, wskutek narażenia na szkodliwe działanie dymu.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobieta została przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznemu, który zawiózł ją do szpitala. Po stwierdzeniu braku zagrożenia i upewnieniu się, że nikt nie zgłasza żadnych niepokojących dolegliwości, działania zostały zakończone.