Jak mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło, to krok w kierunku powrotu do powrotu zabiegów ambulatoryjnych i rehabilitacyjnych świadczonych przez Uzdrowisko dla Mieszkańców Gminy. Zadanie ma docelowo mieć dofinansowanie z budżetu miasta i być o wiele bardziej dostępne niżeli było to w ostatnich latach.

– Jestem po rozmowach z przedstawicielami Kamieńskiego Uzdrowiska oraz Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie z którymi to jako partnerzy chcemy aby po wielu latach wróciły zabiegi ambulatoryjne i rehabilitacyjne świadczone przez nasze uzdrowisko. Założeniem jest zwiększenie dostępności świadczeń rehabilitacji leczniczej dla naszych mieszkańców – wskazuje Stanisław Kuryłło.

Każdy będzie mógł skorzystać z zabiegów, jakich potrzebuje i które są odpowiednie dla jego stanu zdrowia i możliwości. Ma to być to kompleksowa kuracja łącząca w sobie moc zabiegów przyrodoleczniczych (takich jak kąpiele solankowe i zabiegi borowinowe) z dobroczynnym działaniem ćwiczeń, hydroterapii, masażu i fizykoterapii i inne.

Wszystko miałoby ruszyć od początku lipca i pilotażowo trwać do lipca 2024 roku. – Nie będzie to na zasadzie skierowania do lekarza uzdrowiskowego. Te terminy będą wyznaczane, ale na bazie kontaktu z lekarzem rodzinnym. Chcemy wejść w ten program współpracy. Na następnej sesji przedstawię radnym odpowiedni projekt uchwały, jeżeli zostanie przyjęty to w tym roku rozpoczniemy zadanie – mówi Burmistrz Kuryłło.