Jeśli do 30 kwietnia nie skorzystasz z usługi Twój e-PIT, tzn. nie zaakceptujesz ani nie odrzucisz przygotowanego dla ciebie PIT-37 lub PIT-38 oraz nie złożysz deklaracji w żaden inny sposób (np. przez e-Deklaracje lub w wersji papierowej w urzędzie skarbowym), to Urząd Skarbowy uzna przygotowany dla ciebie e-PIT za złożony. Znajdziesz go wtedy na podatki.gov.pl w sekcji „Złożone dokumenty”.
Jeśli z takiego automatycznie zaakceptowanego zeznania podatkowego będzie wynikać, że masz niedopłatę podatku – to do 31 maja otrzymasz informację o tym z urzędu skarbowego. Będziesz mieć 7 dni od dnia jej doręczenia, aby wpłacić kwotę niedopłaty na konto twojego urzędu skarbowego za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty. Numery kont bankowych urzędów skarbowych znajdziesz na stronie podatki.gov.pl
Natomiast jeśli z twojego e-PIT-a będzie wynikać nadpłata podatku, to odpowiednią kwotę otrzymasz przelewem na konto bankowe – jeżeli urząd skarbowy posiada numer twojego konta. Jeśli nie posiada, to pieniądze otrzymasz przekazem pocztowym. W tej sytuacji 45-dniowy termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja br.
2 komentarzy
Anonim mówi:
kwi 25, 2019
o godzinie 10:32
Niestety, nie każdy może się zalogować. Jeśli w deklaracji PIT za ubiegły rok była kkwota 0, to system nie zweryfikuje osoby i odrzuca. Z tego wynika, że jeśli ktoś nie miał w zeszłym roku niedopłaty lub nadpłaty, to musi się rozliczyć sam.
Anonim mówi:
kwi 26, 2019
o godzinie 17:45
ludzka niewiedzn nie zna granic … wystarczy ze za rok 2017 wpisze sie kwote –ZERO Zl–
a system i tak rozliczy caloscza rok 2018 w tym jest wlasnie luka..