13 sierpnia 2018 r. w Dworku Wolińskim zostało zorganizowane podsumowanie XXIV Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie. Pan Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz podziękował wszystkim organizatorom za zaangażowanie oraz ciężką pracę jaka została włożona w przygotowanie tegorocznego festiwalu oraz pogratulował jego bezpiecznego przebiegu.

Na podsumowaniu obecni byli przedstawiciele służb mundurowych oraz organizatorzy festiwalu:  KKPP w Kamieniu Pom. pan Leszek Nowak, KKP w Wolinie pan Ryszard Wosiakowski, z-ca komendanta PSG w Świnoujściu pan Przemysław Gabrych, Prezes ZOMG OSP RP w Wolinie pan Szymon Waligóra,  prezes Stowarzyszenia Słowian i Wikingów pan Wojciech Celiński, dyrektor Muzeum Regionalnego w Wolinie pan Ryszard Banaszkiewicz, dyrektor OKGW pani Joanna Kulikow, kierownik ref. gospodarczego pani Emilia Kwiecińska, podinspektor ds. promocji Agnieszka Pawełczyk.

Z przedstawionych wniosków poszczególnych służb wynika, że zabezpieczenie pod względem bezpieczeństwa zarówno na wyspie, na wodzie jak i w mieście było na najwyższym poziomie i nie doszło do zdarzeń niepożądanych. Pod względem organizacyjnym wszystko przebiegło zgodnie z planem.

W przyszłym roku natomiast miasto musi zabezpieczyć większą ilość miejsc  parkingowych dla coraz większej liczby samochodów, których z roku na rok w czasie festiwalu jest przybywa. Jak podkreślił prezes Wojciech Celiński w tym roku samych uczestników było 2600z 31 krajów, a co roku liczba ta się zwiększa. Stowarzyszenie przygotowuje się już do XXV festiwalu, który będzie jubileuszowy i z tej okazji zostaną wydane dodatkowe publikacje i wiele innych atrakcji.

  UM Wolin