Wolontariusze, mieszkańcy przy wsparciu Kamieńskiego Domu Kultury oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wzięli udział w obywatelskiej akcji sprzątania miasta „Kamień! Weź śmieć w garść!”.

Uczestnicy spotkali się na ulicy Mickiewicza. Tam rozpoczęło się sprzątanie po czym trasą przy ulicy Moniuszki obok Szkoły Podstawowej nr 1, ulicą Wąską. Oczyszczono teren fos, aż do Baszty i dalej ulicy Wilków Morskich. Pełne worki odbierał i odwoził do PGK jeden z inicjatorów akcji, inni przygotowali ognisko i poczęstunek.

Piliśmy zimową herbatę, jedliśmy słodkie drożdżówki i kiełbaski z bułą. Było wesoło, więc uczestnicy akcji nie rozchodzili się aż do zapadnięcia zmroku. Bardzo dzielne dzieci brały udział w sprzątaniu, nie ustępując kroku dorosłym. Nie było mowy o żadnym marudzeniu! Dzieci z uśmiechem na twarzy i świadomością jak ważne są takie działania przeszły całą trasę, podnosząc to co wyrzucili na chodnik czy w krzaki inni mieszkańcy Kamienia. Dziękujemy Wam dzieci za Waszą pomoc i dobry uczynek! Jesteście przykładem dla innych – mówią organizatorzy.

Jakich śmieci było najwięcej? Niestety papierosów, na drugim miejscu znalazły się butelki po alkoholu.

Dziękujemy inicjatorom i wszystkim uczestnikom i tym, którzy wsparli tą ważną akcję: Fundacja Perspektywa za obecność, PGK Kamień Pomorski za worki, drewno na ognisko i przyjęcie uzbieranych śmieci, Zegarki Biżuteria Kamień Pomorski za sponsoring, PSB BUDEX za rękawiczki ochronne. Marina Kamień Pomorski za udostępnienie trójnoga do pieczenia kiełbasek oraz Klubowi Seniora Lawenda za wypożyczenie termosu do herbaty – informują organizatorzy.