Od 1 lipca można składać wnioski o wyprawę dla ucznia czyli 300 Plus. Sprawdź jak wygląda dokładnie proces składania wniosków ONLINE w Internecie oraz jakie są terminy 300 Plus. Wszystkie informacje dotyczące składania wniosków ONLINE o 300 plus znajdziecie w tym materiale. Dowiecie się również, kiedy będzie wypłacane świadczenie 300 plus, i odpowiedź na najważniejsze pytanie, czy 300 plus będzie wypłacane przed 1 września 2018. Jak złożyć wniosek online? Więcej o szczegółach przeczytacie w materiale.
Online Wniosek 300 plus można złożyć za pośrednictwem rządowej platformy „Empatia” – www.empatia.mrpips.gov.pl. W wypełnieniu wniosku pomoże kreator na stronie. Ale, żeby złożyć wniosek ONLINE (Dobry Start)300 plus należy założyć konto na portalu „Empatia” przy użyciu profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego.
Osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu otrzymają wypłatę świadczenia do końca września. Pozostali (czyli ci, którym nie uda się złożyć wniosków w wakacje), w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Ale uwaga, na złożenie dokumentów jest czas do 30 listopada. Od 1 sierpnia wnioski o przyznanie pieniędzy w ramach programu „Dobry start” będzie też można składać osobiście.
ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. To miejsce, gdzie usługi są udostępniane. Dzięki ePUAP załatwisz wiele spraw w różnych urzędach bez wychodzenia z domu — przez internet, w wybranym przez siebie czasie i w dowolnym miejscu.
Kliknij Zarejestruj się. Kliknij w odnośnik Chcę logować się certyfikatem kwalifikowanym. Wypełnij formularz. Kliknij Zarejestruj się. Wyświetli się komunikat z prośbą o wpisanie kodu autoryzacyjnego. Wpisz kod. Wyświetli się kolejny komunikat z prośbą o wykonanie trzech kroków. Jeśli je wykonasz — kliknij Potwierdź wykonanie kroków.
Jeżeli masz już konto na „Empatii” to zaloguj się, a następnie: Na stronie głównej wybierz rodzaj wniosku „Dobry start”. Przygotuj potrzebne informacje (adres e-mail, numery PESEL swój i dzieci, adresy szkół, numer rachunku, na który ma być przekazywane świadczenie) Wpisz nazwę miejscowości, w której znajduje się urząd/instytucja, do której chcesz złożyć wniosek. Wybierz z listy właściwą dla siebie instytucję/urząd, do której wniosek zostanie złożony. Ważnie: musi to być urząd właściwy ze względu na miejsce Twojego zamieszkania, (a nie zameldowania), od tego bowiem zależy czy Twój wniosek trafi do właściwego urzędu. Wpisz lub wybierz wszystkie niezbędne informacje Przejdź do zakładki „Dokumenty robocze”, zaznacz „Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego” i kliknij „SZCZEGÓŁY/WYŚLIJ”. Sprawdź, czy na wskazany we wniosku adres mailowy otrzymałeś Urzędowe Potwierdzenie Przedłożenia (UPO). Na swój adres e-mail dostaniesz powiadomienie, że masz nową wiadomość w portalu „Emp@tia”.
1 komentarzy
Anonim mówi:
lip 30, 2018
o godzinie 11:23
Od 2020 roku będziemy mieć najwyższe stawki za prąd w Europie. To skutek decyzji rządowych, które wytwarzanie energii chcą oprzeć w połowie na węglu