Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. odbędzie się drugi nabór wniosków o wsparcie na wymianę pokryć dachowych z azbestu w gospodarstwach rolnych, w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Kto może skorzystać
Wsparcie skierowane jest do tych rolników, którzy jeszcze nie skorzystali z dofinansowania na wymianę pokryć dachowych z azbestu w ramach I naboru wniosków.
Formularz elektroniczny
Nabór odbędzie się z wykorzystaniem formularza elektronicznego na Platformie Usług Elektronicznych (https://epue.arimr.gov.pl/)
Zasady wsparcia
Wsparcie udzielane jest na wymianę pokrycia dachu z azbestu na budynkach służących do produkcji rolniczej. Wysokość wsparcia wynosi 40 zł/m2 wymienianego pokrycia dachu. Wsparcie przysługuje maksymalnie do 500 m2 wymienionego pokrycia dachu.
Uproszczenia
W tegorocznym naborze wniosków wprowadzono istotne uproszczenia tj.:
* umożliwiono przyznanie wsparcia do wymiany pokryć dachowych na budynkach służących do produkcji rolniczej położonych również w gminach miejskich;
* zmniejszono liczbę załączników do wniosku;
* wydłużono termin dla wnioskodawców na uzupełnienie wniosku/złożenie wyjaśnień, z 7 do 14 dni;
* wprowadzono bardziej precyzyjne zawiadomienia wysyłane do wnioskodawców m.in. o potrzebie uzupełnienia wniosku lub złożenia wyjaśnień.
8 komentarzy
Anonim mówi:
gru 15, 2023
o godzinie 17:41
Może wreszcie zarząd PGK w Kamieniu złoży wniosek na zdjęcie pokrycia dachowego z azbestu na swoim terenie w centrum miasta.
Ogłaszane są wielokrotnie takie akcje a urzędnicy w Kamieniu chodzą z klapkami na oczach.
Anonim mówi:
gru 15, 2023
o godzinie 17:04
A wszystko poto by firmy produkujáce pokrycia mogły zarabiać.Dach z eternit przetrzyma każdą blachodachówkę.A może szkodzić jeśli się utlenia czy jest popękany.
Marian mówi:
gru 15, 2023
o godzinie 17:04
A wszystko poto by firmy produkujáce pokrycia mogły zarabiać.Dach z eternit przetrzyma każdą blachodachówkę.A może szkodzić jeśli się utlenia czy jest popękany.
Anonim mówi:
gru 16, 2023
o godzinie 10:00
To się zgadza, nie siejmy paniki, jeśli w swojej strukturze nie zostanie naruszony mechanicznie, to jest niegroźny.
Wacek mówi:
gru 15, 2023
o godzinie 10:58
Dużo gadania o tym żeby wymieniać eternit. Zdjęłam w Gminie Golczewo i co??? leży pod domem bo nie odbierają od kilku lat bo nie przystąpili do programu więc po co krzyki i nakłanianie
Anonim mówi:
gru 15, 2023
o godzinie 8:47
A gdzie teraz znajdziesz rolnika chyba tylko mieszkańca wsi.Krycie dachów płytami cementowo-azbestowymi (eternitem) było popularne w latach 60-tych od tamtego czasu upłynęło około 60lat i moim zdaniem te płyty dawno utraciły radioaktywność. Pytanie czym się w tej sytuacji różni budynek mieszkalny od gospodarczego czyżby azbest szkodził tylko krową ?
anonim mówi:
gru 15, 2023
o godzinie 12:53
Azbest nigdy nie był radioaktywny. Szkodliwość azbestu polega na zupełnie czym innym.
Anonim mówi:
gru 15, 2023
o godzinie 13:32
Azbest i radioaktywność??? Czy ty jesteś kompletnym idiotą? Raka powodują mikrowłókna azbestu.