W poniedziałek 28 marca rozpocznie się układanie nawierzchni bitumicznej na węźle Szczecin Kijewo. Konieczne będzie m.in. czasowe wyłączanie z użytku łącznic (na kilka lub kilkanaście godzin). Prace powinny zostać zrealizowane w ciągu tygodnia.

GDDKiA zaplanowała wyłączenia z ruchu w następujących terminach:

– 28 marca (poniedziałek) – zamknięcie od około godziny 18 do późnych godzin nocnych relacji Stargard – Świnoujście i Szczecin – Świnoujście;
– 29 marca (wtorek) – zamknięcie od około godziny 17 do późnych godzin nocnych relacji Kołbaskowo – Stargard;
– 30 marca (środa) – zamknięcie od około godziny 17 do późnych godzin nocnych relacji Kołbaskowo – Stargard;
– 31 marca (czwartek) – zamknięcie od około godziny 9 do godziny 17 relacji Szczecin – Kołbaskowo;
– 2 kwietnia (sobota) – zamknięcie od około godziny 9 do godziny 17 relacji Szczecin – Kołbaskowo.

Zmian można się spodziewać nie tylko na łącznicach, ale również na fragmencie A6. W czwartek 31 marca ruch z jezdni w stronę Kołbaskowa zostanie przeniesiony na jezdnię w stronę Świnoujścia/Gdańska. – Większość robót będzie wykonywana w godzinach nocnych, gdy jest mniejszy ruch. Ruch zostanie skierowany na objazdy poprzez sąsiednie węzły drogowe. Terminy wprowadzania poszczególnych utrudnień mogą być jeszcze modyfikowane ze względu na ewentualne zmiany warunków pogodowych – informuje Matusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Po ułożeniu warstwy ścieralnej, wykonawca będzie mógł przejść do robót wykończeniowych. Już teraz sukcesywnie wykonywane jest oznakowanie pionowe, oświetlenie i bariery energochłonne. Trwają ostatnie prace przy nowym wiadukcie w ciągu DK10. Na nowych odcinkach nawierzchni do wykonania pozostanie oznakowanie poziome. Stopniowo likwidowane będą przejazdy między jezdniami i łącznicami używane na wcześniejszych etapach robót. Węzeł Kijewo ma być gotowy w lipcu.