Rząd wstrzymuje zapisy na szczepienia osób między 40. a 59. rokiem życia, które zarejestrowały się poprzez formularz na rządowej stronie. Minister tłumaczy, że nastąpiła „usterka”.

Dla osób, które wypełniały od stycznia elektroniczny formularz, w którym deklarowały gotowość do zaszczepienia się, dla tej grupy osób między 40. a 59 rokiem życia zostały wystawione skierowania. Krótko mówiąc została otworzona możliwość do rejestracji dla ponad 600 tys. osób – mówił Michał Dworczyk. – Te terminy miały być wyznaczane w drugiej połowie maja. Niestety, przez to, że nastąpiła jakaś usterka, część z tych osób w wieku 40-59 lat zapisała się na terminy jeszcze kwietniowe. Na kilka godzin wstrzymujemy rejestracje tej grupy – wyjaśnił pełnomocnik rządu ds. szczepień.

– Po usunięciu tej usterki odblokujemy system i do każdej takiej osoby będzie dzwonił automat bądź konsulat, proponując konkretny termin szczepienia w drugiej połowie maja – zaznaczył. Ostatnio tych zgłoszeń było dużo mniej, ale nie możemy pozwolić, by doszło do sytuacji, by osoby powyżej 40. roku życia był szczepione przed seniorami powyżej 70. roku życia lub przed osobami powyżej 60. roku życia. Za tę usterkę przepraszamy – mówił.