Takiego zwrotu akcji chyba nikt się nie spodziewał! W trakcie dzisiejszej (1.04) sesji Rady Powiatu, na wniosek wiceprzewodniczącego Eugeniusza Jasiewicza doszło do odwołania obecnego Zarządu Powiatu! Decyzją 11 radnych na funkcję starosty wybrano Beatę Kiryluk, a wicestarostą został natomiast obecny Wójt Gminy Świerzno Radosław Drozdowicz. Swoją funkcję będą sprawować rotacyjnie.

Nie wahałam się ani chwili. Wiem, że Międzyzdroje mnie potrzebują, ale funkcja starosty to coś o wiele ważniejszego. Cieszę się, że obecni radni postanowili obdarzyć mnie zaufaniem – mówiła tuż po wyborze nowo wybrana starosta.

To nie jedyna zmiana do jakiej dochodzi w Powiecie. Nowo wybrana Starosta zaproponowała bowiem funkcję zastępcy swojemu koledze z dawnych lat – Radosławowi Drozdowiczowi. Ten choć wiedział, że dla Świerzna będzie oznaczać to konieczność nowych wyborów, przyjął jej propozycję. Do czasu wyboru nowego Wójta, tamtejszą gminą pokieruje sekretarz Waldemar Dubrawski.

Umówiliśmy się z Beatą, że funkcję będziemy sprawować rotacyjnie. Starosta zapewniła mnie, że za pół roku złoży rezygnację i ja obejmę ten urząd – dodaje Drozdowicz.

Ze swoimi stanowiskami pożegnali się Józef Malec i Joanna Piwińska. Były starosta ma objąć funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu. Z kolei Joanna Piwińska trafi do międzyzdrojskiego magistratu na stanowisko zastępcy burmistrza.

——————————————————————–

Nie, Beata Kiryluk pozostaje zastępcą Burmistrza Międzyzdrojów, a Radosław Drozdowicz Wójtem. Powyższa informacja to tylko Prima Aprilisowy żart.