W minioną sobotę (26.01.2019 r.), funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz Komisariatu Policji w Międzyzdrojach, zatrzymali aż dwóch nietrzeźwych kierowców. Obydwaj mężczyźni mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmie! Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie.

Pierwszy z kierowców „wpadł” w Międzyzdrojach po tym, jak spowodował kolizję drogową, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci szybo odnaleźli sprawcę, który nadal siedział w swoim samochodzie. Był nim 64-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Mężczyzna początkowo zaprzeczył, że to on kierował, jednak po chwili przyznał się do winy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 64-latka okazało się, że miał on ok. 2,3 promila alkoholu w organizmie!

Drugiego z kierowców zatrzymano w Niemicy. Wpadł on w poślizg i uderzył w przydrożny kamień. Policjantom tłumaczył, że na coś się zapatrzył. Z relacji świadka zdarzenia wynikało jednak coś innego, natomiast sami funkcjonariusze wyczuli od 66-letniego mieszkańca powiatu kamieńskiego, silny zapach alkoholu. W końcu mężczyzna przyznał, że wypił w tym dniu alkohol. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie. Zgodnie z art. 178a. (Kodeksu karnego) §1. „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

sierż. Aleksandra Berenda