Przestępcy działający metodami: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika wodociągów” itp. cały czas zbierają swoje żniwo. Wykorzystują oni zaufanie osób pokrzywdzonych, które przy okazji takich przestępstw, często tracą całe swoje oszczędności. Niestety, ofiarą oszustów padła jedna z mieszkanek powiatu kamieńskiego.

Do policjantów wciąż docierają informacje o kolejnych pokrzywdzonych. Najczęściej są to osoby starsze. Kiedy osoba taka odbiera telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. wnuczka, często przekazuje przestępcom oszczędności całego życia. Przestępcy jednak nie ograniczają się tylko do metody na tzw. policjanta czy wnuczka.

W piątek (25.01.2019 r.), niestety przekonała się o tym mieszkanka powiatu kamieńskiego. Kobieta wpuściła do swojego mieszkania dwie osoby podające się za pracowników wodociągów, sprawdzających stan licznika wody. Pokrzywdzona została poproszona o przytrzymanie wężyka prysznicowego i lanie wody do wanny. W tym czasie jeden z oszustów udawał, że sprawdza stan wodomierza. Wszystko to miało odwrócić uwagę pokrzywdzonej od drugiego z przestępców, który w tym czasie miał wolną rękę, aby sprawdzić mieszkanie.

Niestety, już po „kontroli” kobieta zauważyła, że została okradziona ze swoich oszczędności. Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim prowadzi czynności w tej sprawie. Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę! W przypadku jakichkolwiek podejrzeń PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI pod nr 997 lub 112. NIE DAJMY PRZESTĘPCOM SZANSY!

sierż. Aleksandra Berenda