Trzech kierujących w stanie nietrzeźwości to efekt porannych działań drogówki w Kamieniu Pomorskim. Wzmożone kontrole trzeźwości prowadzone przez Policję mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie naszego powiatu.

Dzisiaj w godzinach porannych policjanci z kamieńskiej drogówki przeprowadzili wzmożoną kontrolę trzeźwości kierowców. Swoje działania skoncentrowali w rejonie obwodnicy w Kamieniu Pomorskim na drodze wojewódzkiej nr 107. Skontrolowano 320 pojazdów.

Choć większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak duże zagrożenie stwarza amator mocnych trunków za kierownicą, policjanci nadal mają do czynienia z kierującymi, którzy lekceważą przepisy w tym zakresie. W społeczeństwie wciąż funkcjonują mity co do ilości alkoholu jaką można wypić poprzedniego wieczoru, by następnego dnia wsiąść za kółko.

Podczas kontroli ujawniono: trzech kierujących w stanie nietrzeźwości, stracili oni już prawo jazdy, a za swój czyn odpowiedzą przed sądem, jednego kierującego, który nie stosował się do orzeczonych przez sąd środków karnych i prowadził pojazd pomimo zakazu, jednego kierującego, który nie posiadał uprawień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, jedną osobę poszukiwaną, zatrzymano trzy dowody rejestracyjne.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę. Pamiętajmy, że osobie pod wpływem alkoholu czy też środków odurzających w znacznym stopniu pogarsza się ostrość widzenia i ocena odległości, następuje także opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji i błędna ocena własnych możliwości. Miejmy świadomość, że nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu na drodze a nie tylko dla siebie samego. Należy przypomnieć, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem w ruchu drogowym.

źródło
sierż. Katarzyna Jasion