Takie dni w Gminie Dziwnów z pewnością zapadną w pamięć mieszkańców. Cztery nowo wyremontowane ulice w Międzywodziu oraz jedna w Łukęcinie mogą oficjalnie cieszyć już mieszkańców. Inwestycje w dwóch nadmorskich miejscowościach pochłonęły łącznie blisko 5 mln złotych!

Jako pierwsza swojej „inauguracji” doczekała się remontowana od jakiegoś czasu ulica Spacerowa w Łukęcinie. Ulica zyskała chodnik, który wraz ze ścieżką rowerową i oświetleniem ulicznym, a co najważniejsze pasem parkingowym była brakującym elementem tej części miejscowości.

Wartość zadania wyniosła blisko 2,2 mln złotych, z czego 1,87 mln to środki z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Otwarcia ulicy dokonał Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak wraz ze swoim zastępcą, reprezentacją dziwnowskiej Rady Miejskiej oraz delegacją Sołectwa Łukęcin.

To również był szczęśliwy dzień dla Międzywodzia. Z kolei tam zakończono prace związane z przebudową ulicy Pogodnej, Radosnej, Kwiatowej oraz Klonowej.

Modernizacja obejmowała wymianę nawierzchni z wyodrębnieniem miejsc parkingowych, budowę kanalizacji deszczowej oraz nowego oświetlenia.

Całość prac pochłonęła 5,2 mln złotych z czego dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu wyniosło 3,17 mln złotych. Uroczyste przecięcie wstęgi odbyło się w obecności Burmistrza, zastępcy, przedstawicieli Rady Miejskiej oraz delegacji Sołectwa i KGW „Fregata”.