W środowy ranek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali do kontroli drogowej 68-letniego mieszkańca Klinisk Wielkich. Okazało się, że kierował samochodem, pomimo cofnięcia mu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie za swoje postępowanie.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Kamieniu Pomorskim skupiają się na zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Systematycznie dokonują kontroli pojazdów, a także pomiaru prędkości. W środę (10.04.2019 r.), w Kamieniu Pomorskim na ul. Gryfickiej mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego kamieńskiej jednostki Policji, zatrzymali do kontroli 68-latka kierującego samochodem Iveco Daily. Jak się okazało, mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz mieszkaniec powiatu goleniowskiego odpowie za swoje zachowanie. Takie zachowanie stanowi naruszenie art. 180A Kodeksu karnego „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

sierż. Aleksandra Berenda