Ponad 30 tysięcy złotych udało się zebrać w trakcie wczorajszego (14.01) 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanego w Wolinie. Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Wolin podkreśla, że to kwota, którą z pewnością udało się przewyższyć dotychczasowy, ubiegłoroczny rekord. 

WOŚP w Wolinie rozpoczął granie już w sobotę. W hali szkoły podstawowej odbyły się pokazy karate, zapaśników oraz sprawności młodych piłkarzy Vinety Wolin. Ostatnim akcentem był mecz charytatywny o kryształowy Puchar Przechodni WOŚP Burmistrza Wolina.

W niedzielę wszystko rozpoczęło się od kąpieli morsów z Wolińskiej Elitarnej Grupy Amatorów Schładzania. Dalej były koncerty Chóru Julin, Wolinianek, Orkiestry Bębniarskiej, zespołów Titty Twister, Madej Band, Akord Music, Perełki z Wisełki czy 4INT.

Finał wsparli także strażacy z Wolina oraz Kołczewa, który przeprowadzili pokaz ratownictwa przedmedycznego. Przed publicznością zaprezentowali się najmłodsi tancerze z klubu sportowego „Jantar”. Wszystko zwieńczyło światełko do nieba.