– Te kilka patyków i taśma, to nasza bariera energochłonna – stwierdza jeden z naszych Czytelników. Oryginalna konstrukcja znajduje się przy drodze należącej do Powiatu (na odcinku Ładzin – Warnowo). Czytelnik dodaje, że od lat Mieszkańcy starają się o zamontowanie bariery z prawdziwego zdarzenia.  

Trzy lata temu Zarząd Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim pisemnie jak również po wizji lokalnej przez kompetentne osoby ZDP uznano za słuszne, aby w tym miejscu zamontować barierę. Choć od zamontowania bariery po prawej stronie mijają już trzy lata, to po lewej stronie widać jedynie naszą tasiemkę – stwierdza jeden z Mieszkańców.

Czytelnik ma nadzieję, że może w obecnym roku zostanie zamontowana bariera, która w jego ocenie z pewnością przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych potwierdza, że faktycznie w przeszłości odbyło się spotkanie na którym zapadła decyzja o usadowieniu bariery. – Choć nie było to wymagane przepisami, to zrobiliśmy to po jednej stronie na wniosek Mieszkańców – dodaje Marcin Kwiatkowski.