Wolną sobotę spędzili na pracach przy nowej remizie. Uporządkowali i zniwelowali teren wokół obiektu. Wszystko po to, aby przejść do kolejnych etapów budowy Regionalnego Centrum Szkolenia Strażaków Ochotników w Kołczewie. Każdy z Was może pomóc dorzucając do obiektu swoją cegiełkę. Aby to zrobić, wystarczy KLIKNĄĆ TUTAJ.

Budowę Regionalnego Centrum Szkolenia Strażaków Ochotników w Kołczewie, które docelowo będzie także nową remizą, rozpoczęli w 2016 roku. Całość prac do chwili obecnej została wykonana przez strażaków ochotników w tak zwanym „czynie społecznym”.

Za swoją praca nie otrzymaliśmy wynagrodzenia, a prace wykonywaliśmy w czasie wolnym od pracy zawodowej, czy nauki. Zakup materiałów na budowę, dotychczas pokrywały środki finansowe przekazywane w miarę możliwości przez Panią Burmistrz Wolina, z budżetu Gminy Wolin. Po przeszło 6 latach od chwili rozpoczęcia budowy, roboty zatrzymały się na etapie Stanu Surowego Otwartego części socjalnej, oraz budowy stropu nad garażami. – mówią strażacy.

W celu umożliwienia ukończenia Regionalnego Centrum Szkolenia Strażaków Ochotników w Kołczewie, strażacy pozyskują środki finansowe poprzez m.in. branie udziału w festynach, imprezach, a także ich organizacji, oraz m.in. poprzez sprzedaż zaprojektowanych przez nich kalendarzy strażackich. Mimo to środki te są zbyt małe, aby realnie przyspieszyć realizacje celu, jakim jest budowa Centrum Szkolenia w Kołczewie.

– Z tego powodu zwracamy się do wszystkich osób, które zechciałyby wspomóc nas w osiągnięciu naszego celu, o wsparcie nas symbolicznym „piątakiem” lub większa kwotą, za którą z góry dziękujemy – mówią strażacy.

KLIKNĄĆ TUTAJ ABY POMÓC