Tegoroczne wakacje obfitują w cykl rybnych imprez edukacyjno-sportowych dla małych i dużych. Po raz kolejny Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków zaprasza na aktywne spędzanie czasu w ramach akcji  „Wolin – Wyspa Smaków. Zalew świeżych ryb”.

W ostatnią sobotę mieliśmy przyjemność spotkać się z Wami w Dziwnowie. Od momentu rozpoczęcia imprezy namioty strefy związanej z programem wypełniły się gośćmi. Na pytania dotyczące rybołówstwa, zasobów i gospodarowania akwakulturą, odpowiadali przedstawiciele Wolińskiego Stowarzyszenia Rybaków. Konsultacje dietetyka to już stały program imprezy. I tym razem mogliśmy przekazać Wam niezbędną wiedzę, jak wprowadzić w swoją codzienną dietę produkty rybne i jaki pozytywny wpływ ma to na nasze zdrowie i samopoczucie. Strefą gier i zabaw edukacyjnych zawładnęli najmłodsi z uczestników, a rodzice dzielnie dopingowali swoim pociechom. Kutry cumujące przy nabrzeżu stały się tłem pamiątkowych zdjęć, a rybacy opowiadali o tajnikach swojej pracy, dzielnie oprowadzając po pokładzie. Wysiłek fizyczny w grach sportowych, jak i wysiłek umysłowy w strefie edukacyjnej to powód aby dostarczyć organizmowi niezbędne wartości odżywcze. Jako że w rybach wartości jest bez liku, strefa konsumpcji pracowała na pełnych obrotach. Szef kuchni wraz z zespołem, serwował dania rybne w wielu wydaniach. Pokaz kulinarny jaki przygotował na koniec imprezy, zaskoczył w jak rozmaity sposób można podawać potrawy z ryb.

Warto pamiętać, że ryba jest produktem zdrowym, pożywnym, łatwym i szybkim w przyrządzeniu, dzięki czemu świetnie współgra z aktywnym i zdrowym trybem życia. Ryby przebywając najkrótszą drogę z natury prosto na talerz zachowują swoje najlepsze właściwości, są bardzo bogate w witaminy, minerały i białka. Jeśli chcemy być zdrowi, powinniśmy koniecznie wprowadzić ryby do naszego menu. Kwasy Omega3, których ryby są doskonałym źródłem, wpływają na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, budowę błon komórkowych, funkcjonowanie układów: krążenia, nerwowego i odpornościowego, obniżają ryzyko nowotworów, działają przeciwzapalnie oraz sprzyjają zwiększeniu produkcji hormonu szczęścia – serotoniny. Dietetycy są zgodnie, że najlepiej jeść ryby świeże, dostępne w danym regionie. Dlatego warto sięgnąć po gatunki, które znajdziemy w akwenach wyspy Wolin.

Jakie pyszne dania rybne zaserwuje Szef kuchni, co poradzi Wam dietetyk, kto wygra w turnieju sportowym? Tego wszystkiego dowiemy się na najbliższej imprezie „Wolin – Wyspa smaków. Zalew świeżych ryb”, która odbędzie się w sobotę, 14 lipca w Stepnicy. Startujemy o godzinie 11, w Amfiteatrze przy Marinie. Tam też dowiecie się gdzie skosztować i jak przyrządzić ryby z akwenów wyspy Wolin. Zapraszamy!