Inwestycja realizowana przez firmę Zakład Usług Remontowo-Budowlanych z Kamienia Pomorskiego zyskuje nowych blask. Modernizacja przedszkola to dodatkowe 75 miejsc dla dzieci, zagospodarowany teren na zewnątrz oraz zmodernizowany wewnątrz budynek.

– To ogromna radość, kiedy patrzy się na nowe sale, zmienione otoczenie budynku, wyposażoną kuchnię czy dotychczas zdegradowaną kotłownię po przeprowadzonej modernizacji. Takie efekty to namacalny dowód naszych dobrych decyzji oraz ciężkiej pracy. Chyba wszyscy wspólnie odliczamy czas, nie mogąc się już doczekać otwarcia. Mam nadzieję, że z końcem września oddamy do użytku piękne, bezpieczne, nowoczesne i rozbudowane przedszkole na które Mieszkańcy Wolina czekali tak długo! – mówi Burmistrz Ewa Grzybowska.

Modernizacji po latach doczekała się także wyeksploatowana kotłownia oraz kuchnia. Całość będzie kosztowała ponad 4 mln złotych. Środki na to zadanie Gmina pozyskała z programu rządowego „Maluch plus”. Część pieniędzy pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.