Co to jest elektrostatyka? Jak powstają wyładowania elektryczne? Jakiego odkrycia ważnego dla dzisiejszej nauki dokonano w dworku w Kamieniu Pomorskim? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć, odwiedzając multimedialną wystawę Muzeum Elektrostatyki w Kamieniu Pomorskim!

Jest ona podzielona na dwie części – pierwsza, w pełni multimedialna przy ulicy Mickiewicza 34 obrazuje świat elektrostatyki, przeprowadzane doświadczenia oraz wyjaśnia powstawanie zjawisk elektrycznych, który z pewnością każdy musi zobaczyć! Tutaj można stać się częścią oraz zobaczyć najniebezpieczniejsze zjawiska na żywo!

Z kolei w odrestaurowanym budynku kurii Dziekana odnajdziemy miejsce pracy naukowca. Historycznie odtworzone, wyposażone w repliki eksponatów z XVIII wieku miejsce z pewnością pozwoli nie jednej osobie poczuć ducha tamtych czasów. Całość dopełnia jedno z pomieszczeń, w którym poprzez posadowienie ogromnych 10 tafli szkła w podłodze wyeksponowano pozostałości niedostępne do tej pory dla oka mieszkańców czy odwiedzających Kamień Pomorski gości.

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wraz z Muzeum Elektrostatyki zapraszają wszystkich zwiedzających od godziny 10 do 17 do swoich obiektów przy ulicach Mickiewicza 34 oraz Plac Katedralny od godziny 10 do 17!