W Wolinie zakończył się pierwszy tydzień Letnich Warsztatów z Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie. Dzieci i młodzież w nich uczestnicząca brali udział w 2 panelach warsztatowych.

W pierwszym z nich budowały i programowały roboty Lego, co sprawiało im niesamowitą frajdę. Dzięki temu uczestnicy zajęć poznali, że budowle z klocków wcale nie muszą być statyczne.

Drugi panelem były warsztaty graffiti prowadzone przez instruktorów ARToteki Pracowni Grafiki Użytkowej. To w ich trakcje młodzi uczestnicy zajęć dowiedzieli się jaka jest różnica pomiędzy sztuką graffiti, a aktami wandalizmu, poznali rożne rodzaje graffiti oraz wspólnie stworzyli koncepcję projektu finalnego, jakim jest mural na wolińskim skatepartku.

Uczyli się tworzyć szablony do graffiti oraz sami przygotowali ścianę do stworzenia ostatecznego dzieła. Finalnym efektem tych warsztatów jest kolorowy mural, który tchnął życie w szarą przestrzeń wolińskiego skateparku. Odnaleźć na nim można elementy pasujące do sportów skate – każdy z uczestników zajęć umieścił na muralu wizję swojej wymarzonej deskorolki. Deskorolkom tym towarzyszą elementy nawiązujące do Słowian i Wikingów, które nieodzownie kojarzą się z Wolinem. Skatepark w Wolinie stał się miejsce, które naprawdę warto odwiedzić.